Tayland Nerede, Hangi Kıtada?

0
319

Bu yazımızda sizlere dünyanın popüler tatil merkezlerinden biri olan Tayland hakkında bilgiler vereceğiz. Tayland nerede, hangi kıtada, ülkeye nasıl gidilir, burada neler yapılır, gitmek için en ideal zaman gibi birçok konuda bilgilerin olduğu yazımıza başlayalım.

Her yıl birçok turistin ziyaret ettiği Tayland, Asya kıtasının güneydoğusunda yer almaktadır. Ülkenin güneyinde Malezya, batısında Myanmar (Burma), kuzeyinde Laos, doğusunda ise Kamboçya yer almaktadır. Ülkenin Tayland körfezine ve Andaman denizine kıyısı bulunmaktadır. 

Tayland’ın Başkenti Neresidir?

Ülkenin başkenti Bangkok’tur.

Tayland Haritası:

Nasıl Gidilir?

Tayland’a gitmek için farklı alternatifler bulunmaktadır. Fakat en hızlı ulaşım şekli havayolu ulaşımıdır. Ülkemizden aktarmasız ve aktarmalı olmak üzere Tayland’a uçak seferleri bulunmaktadır. Ülkeye bireysel olarak gidebileceğiniz gibi tur düzenleyen firmalar ile de gitmeniz mümkün. Özellikle ilk defa yurt dışına çıkacaksanız ve yabancı diliniz çok iyi değil ise tur firmaları sizin için bir seçenek olabilir. 

Ne Zaman Gidilir?

Güneydoğu Asya’da yer alan Tayland muson yağışlarının görüldüğü bir ülke. Muson yağışları yaz aylarında etkili olmaktadır. Yaz mevsiminde deniz üzerinden gelen hava kütleleri karaya yağış bıraktığından dolayı Tayland için kış aylarında gitmek daha doğru bir tercih olacaktır.

Neler yapılır?

Ülkede gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. Başkent Bangkok, Phuket, Pattaya, Krabi ziyaret edilebilecek birçok yerden sadece birkaçı.

Bangkok
Bangkok

Konaklama

Her yıl birçok insanın ziyaret ettiği ülkede birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Bütçenize uygun birçok hostel ve otelde konaklayabilirsiniz.

Neler Yenir?

Ülkede deniz ürünleri ve tropikal meyveleri deneyebilirsiniz. Ayrıca yemek yenilen yerler arasında sokak satıcıları çokca bulunmaktadır.

Diğer Bilgiler: 

Ülkede trafik soldan akmaktadır. Ülkede para birimi olarak Tayland Bahtı (THB) kullanılmaktadır. Uluslararası telefon kodu 66 olan ülkenin internet alan adı uzantısı ise .th’dir. Resmi dil Tayca olup ülkede Tay alfabesi kullanılmaktadır. 

Saat Dilimi: GMT+7

Kullandığı Priz Tipi: A, B, C, O – 230V

Bu yazımızda sizlere Tayland hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here