Yarım Pansiyon Ne Demektir?

  0
  1088

  Bu yazımızda yarım pansiyon hakkında bilgiler vereceğiz. Yarım pansiyon ne demek, yarım pansiyonda ne gibi imkanlar sunulmaktadır gibi soruların cevaplarını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

  Ülkemiz adeta bir tatil cenneti. Yaz aylarında Ege, Akdeniz kıyıları, bahar ve kış aylarında Karadeniz’in o eşsiz dağları, yaylaları tatili oldukça çekici hale getiriyor. İnsanlar aylarca yoğun tempoda çalışıp tatile çıkacağı günün hayalini kuruyor. Hem uygun fiyatlı hem de tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir otel bulma konusunda aylar öncesinden çalışmaya başlayanlar, yazın gideceği tatil için kış aylarında rezervasyonlarını tamamlayanlar var. Ancak erken rezervasyon kadar seçilen otelin size sunduğu imkanları doğru algılamanız da çok önemlidir.

  Otel Konseptleri Nelerdir?

  Otel konseptleri bilindiği üzere çok çeşitlidir. Her bütçeye ve ihtiyaca cevap verebilecek farklı konseptler ortaya çıkarılmıştır. Böylece otelciler, doluluk oranlarını artırmayı hedeflemektedir. Yarım pansiyonda; konaklama, kahvaltı ve akşam yemeği dahildir. Tam pansiyon sistemde; konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ücrete dahildir. Bunun dışında tüm yeme-içme ekstra ücrete tabidir. Her şey dahil sistemde; konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, bunun dışında alkolsüz içecekler, ithal olmayan içkiler ve tüm ara atıştırmalıklar da ücrete dahildir. Ultra her şey dahil sistemde; ithal alkollü içecekler ve yeme-içme adına her şey ücrete dahildir.

  Yarım Pansiyonun Farkı Nedir?

  Her şey dahil ve ultra her şey dâhil sistemlerde yeme-içme düzeni tamamen ücrete dahil olduğundan bütün gün otele kapanma olasılığınız yüksektir. Ancak yarım pansiyon sistemde sadece kahvaltı ve akşam yemeği olduğundan gün içerisinde yeni yerler görmek için otelden rahatlıkla ayrılabilirsiniz. Öğle yemeği ya da atıştırmalıklarınızı istediğiniz saatte istediğiniz mekanda yeme şansına sahipsiniz. Böylece bulunduğunuz yere özgü yiyeceklerden tatma şansına sahip olacaksınız.

  Otellerle Mutlaka İletişime Geçin

  Bazı konseptlerin içeriği tam olarak anlaşılmadığından tatilcilerin bazıları zaman zaman sıkıntı yaşayabilmektedir. Otel rezervasyonu yapılırken seçtiğiniz konseptin içeriğini otel görevlilerine sormanızda yarar var. Çünkü bazı oteller kendilerine göre bir takım değişiklikler yapabilmektedir. Örneğin; akşam yemeği yarım pansiyon konsepte dahil olsa da bazı oteller sadece oda ve kahvaltı verebilmektedir. Tatil planlarınızı yaparken her ayrıntıya dikkat etmelisiniz yoksa sizi sıkıntıya sokacak küçük sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

  Bu yazımızda yarım pansiyon nedir sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here