Yeni Zelanda Nerede, Hangi Kıtada?

0
730

Yeni Zelanda nerede, hangi kıtada gibi soruların cevaplarını bu yazımızda okuyabilirsiniz. Şimdi Yeni Zelanda ile ilgili bilgilerimizi vermeye başlayalım.

Yeni Zelanda Nerede?

Yeni Zelanda, Ekvator’un güneyinde yer almaktadır. Dolayısıyla güney yarım kürede bulunan ülke Avustralya’nın güney doğusunda bulunuyor. Büyük Okyanus’un içerisinde bulunan birçok adadan oluşan ülkenin başkenti Wellington şehridir. Ülkenin kuzeyinde yer alan Auckland şehri ülkenin büyük şehirlerinden biridir.

Yeni Zelanda Haritası

Hangi Kıtada? 

Ülke, Okyanusya kıtasında yer alıyor.

Nasıl Gidilir?

Ülkemizden binlerce kilometre uzakta, farklı bir yarım kürede yer alan ülkeye gitmek için en uygun ulaşım yolu havayolu ulaşımıdır. Fakat ülkemizden Yeni Zelanda’ya direkt uçuş bulunmamaktadır. Dolayısıyla aktarmalı uçuşlar ile ülkeye ulaşmak mümkün. Avustralya başta olmak üzere Güneydoğu Asya ülkelerinden, Birleşik Arap Emirlikleri’nden ve Katar’dan aktarmalı bir şekilde ülkeye gidebilirsiniz. 

Neler yapılır?

Doğal güzelliklerinden dolayı görülmesi gereken yerlerden biri olan Yeni Zelanda’da Milli Parkları ziyaret edebilir, karavan kiralayarak ülkeyi gezebilirsiniz.

Yeni Zelanda
Yeni Zelanda

Konaklama

Konaklama için oteller, hosteller başta olmak üzere birçok konaklama seçeneği bulunmaktadır. Seyahat etmeden önce booking gibi sitelerden araştırma yapabilirsiniz. Karavan kiralamanız durumunda hem gezip hem de karavanda konaklamanız da mümkün.

Diğer Bilgiler

Para Birimi: Yeni Zelanda Doları (NZD)

Telefon Kodu: 64

İnternet uzantısı: .nz

Trafik Akışı: Trafik soldan akıyor.

Resmi Dili: İngilizce, Maorice

Kullandığı Priz Tipi: I – 230V

Bu yazımızda sizlere Yeni Zelanda hakkında bilgiler verdik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz