Abu Dabi Nerede? Hangi Ülkede?

  0
  1333

  Dünyadaki çeşitli yerler ile ilgili bilgi verdiğimiz yeni bir yazı ile karşınızdayız. Bu makalemizde sizlere Abu Dabi hakkında bilgiler vereceğiz. Abu Dabi nerede sorusunun cevabı ile Abu Dabi hakkında çeşitli bilgilerin olduğu yazımıza başlayalım.

  Abu Dabi Nerede?

  Abu Dabi (Abu Dhabi) Birleşik Arap Emirlikleri’nde yer alan petrol bakımından zengin bir emirliktir. Birleşik Arap Emirlikleri 7 emirlikten oluşan bir ülke olup Abu Dabi aynı zamanda ülkenin başkentidir. Basra körfezine kıyısı olan emirlikte gökdelenler bulunmaktadır. Emirlikte ve dolayısıyla Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşayanların büyük bir kısmı Hindistan, Pakistan, Filipinler gibi ülkelerden gelenlerden oluşmaktadır. Yerli halkın oranı göç edenlerden daha azdır.

  Birleşik Arap Emirlikleri’nin en çok bilinen emirliklerinde bir de Dubai’dir. Dubai ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca Dubai Alışveriş Festivali yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Abu Dabi Hangi kıtada?

  Abu Dabi Asya kıtasında yer almaktadır.

  Abu Dabi Haritası

  Nasıl Gidilir?

  Abu Dabi’ye ulaşmak için havayolunu tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan aktarmasız bir şekilde Abu Dabi’ye uçuşlar bulunmaktadır. Abu Dabi’ye gitmişken hemen yanı başında bulunan Dubai’ye de uğrayabilirsiniz.

  Ne Zaman Gidilmeli?

  Ülkemizin daha güneyinde Ekvator’a daha yakın bir konumda olmasından dolayı yaz mevsiminde hava sıcak olacağından seyahat çok uygun olmayabilir. Diğer mevsimlerde seyahat etmek daha uygun olacaktır. Özellikle de sonbahar ve ilkbahar mevsimi seyahat için daha uygun zamanlardır.

  Nerede kalınır?

  Emirlikte lüks otellerin yanı sıra daha ekonomik oteller de bulunmaktadır.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz