Dubai Nerede? Hangi Ülkede?

0
14049

Her yıl birçok kişinin ziyaret ettiği Dubai nerede, hangi ülkede? Bu yazımızda bunlar hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde Dubai’yi duymayan yoktur. Son yıllarda adından sıkça söz ettiren bu yer daha önceleri küçük bir kasaba iken son yıllarda yüksek binaların olduğu modern bir yer haline gelmiştir. Önce Dubai hangi ülkede, bunu açıklayalım.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan 7 emirlikten biridir. Arap yarımadasının doğusunda Basra Körfezi (Arap Körfezi) kıyısında bulunur. Her yıl bir çok insanın gittiği, gezdiği bir yer.

Dubai Haritası:

Nasıl Gidilir?
Dubai’ye ulaşmak için en uygun ulaşım yolu havayoludur. İstanbul’dan kalkan uçaklar ile buraya uçabilirsiniz.

Ne Zaman Gidilmeli?
Yazın hava sıcak olduğu için gitmek için uygun bir zaman değil. Sonbaharın son zamanları ile kış ve ilkbahar mevsimi gitmek için daha uygun zamanlar.

Nerede kalınır?
Her yıl birçok kişinin ziyaret ettiği bu yerde konaklama için birçok alternatif bulunuyor. Hostelden 5 yıldızlı otellere kadar farklı alternatifler mevcut. Konaklama için Booking ve Airbnb’yi kullanarak fiyatlara bakabilirsiniz.

Neler yapılır?
Alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş merkezi bulunuyor. Ayrıca her yıl kış mevsiminde belirli zamanlarda alışveriş festivali düzenleniyor (Dubai Shopping Festival). İstiyorsanız çölde safari de yapabilirsiniz. Denizde yüzebilir, şehri gezebilirsiniz. Ayrıca Burj Khalifa dünyanın en yüksek binası. Bu binaya çıkıp şehrin manzarasını seyredebilirsiniz.

Hangi kıtada?
Dubai Asya kıtasında yer almaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin diğer emirliklerinden bir olan Abu Dabi ile ilgili yazımıza da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here