Reykjavik Nerede?

0
268

Reykjavik nerede sorusunun cevabını vermeden önce bu şehrin hangi ülkede olduğunu söyleyelim. Atlas okyanusunun ortasında kutuplara yakın olan bir ülkedir İzlanda. Bir ada ülkesi olan İzlanda’nın başkenti ise Reykjavik’tir. İzlanda Grönland adasının güneydoğusunda bulunuyor. İzlanda’ya yakın olan diğer yerler ise doğusundaki İskandinavya ve güneydoğusundaki Britanya’dır.

Reykjavik Haritası

Burası birçok insanın görmek istediği yerlerden biridir. 2010 yılının Haziran ayında ziyaret ettiğimiz İzlanda ile ilgili bilgilere İzlanda Seyahati adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz. İzlanda’da ve onun başkentinde çektiğimiz fotoğraflara ise İzlanda Fotoğrafları adlı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

izlanda
İzlanda

İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e ülkemizden direkt uçuş maalesef yok. Bu şehre ulaşmak için aktarmalı uçmalısınız. Çeşitli alternatifler bulunmakla birlikte 2010 yılı Haziran ayındaki seyahatimizde Londra aktarmalı olarak uçuşumuzu gerçekleştirdik. İstanbul Londra (Heatrow Havaalanı) arası THY ile uçtuktan sonra Londra (Heatrow Havaalanı) Reykjavik arasında Icelandair ile uçuşumuzu gerçekleştirdik. İngiltere aktarmalı uçusun dışında İsveç, Finlandiya, Almanya, Danimarka, Hollanda gibi ülkelerden de aktarmalı uçabilirsiniz.

Ne Zaman Gidilmeli?

Biz Haziran ayında gitmiştik. Eğer İzlanda’ya gidecekseniz yazın gitmenizi tavsiye ederiz. Yazın giderken bile kışlık giysilerinizi götürmenizi tavsiye ederiz. Biz montlarımız ile gitmiştik. Reykjavik kutup dairesine yakın olduğu için yazın sadece birkaç saatlik bir karanlık var. Onun dışında hava aydınlık.

Reykjavik’te Hava Durumu Nasıl?

Haziran ayında hava genelde kapalı oluyor ve bazen yağmur yağabiliyor.

Nerede Kalınır?

Şehirde birçok otel bulunuyor. Ayrıca hostellerde de kalma şansınız var. Biz guesthouse adı verilen konukevlerinin birinde kalmıştık.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz