Hong Kong Nerede, Hangi Ülkede, Hangi Kıtada?

0
745

Bu yazımızda Hong Kong hakkında bilgiler vereceğiz. Hong Kong nerede, hangi ülkede, hangi kıtada gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hong Kong Nerede? Hangi Ülkede?

Hong Kong, Çin Halk Cumhuriyeti’nin Özel İdari Bölgeleri’nden biridir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin 2 Özel İdare Bölgesi vardır. Bunlardan biri Hong Kong, diğeri ise Makao’dur. Bu özel idari bölgelerden Hong Kong, Çin’in güneyinde gökdelenleri ile ünlü bir yer. Hong Kong’da 200’den fazla ada bulunmaktadır.

Hong Kong Haritası

Hong Kong Hangi Kıtada?

Hong Kong, Asya kıtasında yer almaktadır.

Nasıl Gidilir?

Havayolu ulaşımını kullanarak ülkemizden aktarmasız ve aktarmalı uçuşlar ile Hong Kong’a gitmek mümkün. Aktarmalı uçuşlar biraz daha yorucu ve zaman alıcı olmasına karşın daha uygun fiyatlı olabiliyor. Seyahate çıkmadan önce uçak bileti fiyatlarını araştırmanızda fayda olacaktır.

Neler yapılır?

Hong Kong’da gezilebilecek birçok yer var. Victoria Peak, Hong Kong’daki gökdelenlere yukarıdan bakabileceğiniz ve fotoğraf çekebileceğiniz bir yer. Hong Kong’da Disneyland görülebilecek yerlerden biri olabilir. Ayrıca Hong Kong’da alışveriş de yapabilirsiniz.

Hong Kong
Hong Kong

Konaklama

Her yıl birçok turistin seyahat ettiği Hong Kong’da çeşitli konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Oteller ve hosteller bunlara örnek olarak verilebilir. Odaların biraz küçük olduğunu bilmenizde fayda var. 

Diğer Bilgiler

Saat Dilimi: GMT+8

Para Birimi: Hong Kong Doları (HKD)

Telefon Kodu: 852

İnternet uzantısı: .hk

Trafik Akışı: Trafik soldan akıyor.

Resmi Dili: Çince, İngilizce

Kullandığı Priz Tipi: G – 220V

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz