Tam Pansiyon Ne Demektir?

  0
  166

  Bu yazımızda sizlere tam pansiyon ne demektir, neleri kapsar gibi konularda bilgiler vereceğiz.

  Tatil şüphesiz ki herkesin ihtiyacıdır. Yıl boyu yoğun tempoda çalışan herkes tatile çıkacağı günün hayalini kurar. Tatil sezonunun gelmesiyle birlikte, insanlar hangi otel konseptini seçeceği ile ilgili karmaşa içerisine girmektedirler. Tatilciler; deniz, kum, güneşin yanı sıra lezzetli ve çeşitli yemekler ve değişik aktivite imkânlarının da olmasını talep etmektedirler. Tam pansiyon sistem, birçok tatilcinin ihtiyacını karşılayacak düzeyde uygulamaya koyulan bir konsepttir.

  Tam Pansiyon Ne Demektir? Neleri Kapsar?

  Tam pansiyon konsepti; konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin ücrete dâhil olduğu bir konsepttir. Yemeklerin yanında aldığınız içecekler ücrete dâhil değildir. Gün içerisinde canınız bir fincan Türk kahvesi çektiğinde ek bir ödeme yapmanız gerekir. Yemek saatlerine bağlı kalmanızda yarar var çünkü bu saatler dışında atıştırmalık olarak isteyeceğiniz her şey ekstra ücrete tabidir. Odalarda bulunan mini buzdolaplarının içindeki her şey ekstra ödeme gerektirir.

  Tam pansiyon sisteminde alkollü içecekler ekstra ödemeye tabidir. Eğer alkol kullanmayan biriyseniz, aileniz ya da arkadaş grubunuz alkol olmasa da olur diyorsa, tam pansiyon konaklama sizin için çok iyi bir seçenek olacaktır.

  Yarım pansiyon, tam pansiyon, her şey dâhil gibi şuan uygulamada olan konseptler tamamen yeme-içme düzeni ile ilgilidir. Aktiviteler bu konseptlere dâhil değildir. Bir tekne turu yapmak istediğinizde ek bir ödeme yapmayı kabul etmelisiniz. Büyük tesislerde bazı aktiviteler ücretsiz olabilmektedir. Küçük tesislerde bu tarz bir uygulama görmek neredeyse imkânsızdır.

  Detaylı Bir Araştırma Yapın

  Kendinize uygun en doğru konsepti seçebilmek adına detaylı araştırma yapmanızda yarar var. Tam olarak isteklerinizin neler olduğunu belirlerseniz, otellerle direkt temasa geçerek size neleri sunduklarını daha net öğrenebilirsiniz ve böylece tatile çıktığınız esnada can sıkıcı sürprizlerle karşılaşmamış olursunuz. Tüm yıl beklediğiniz tatili kusursuzlaştırmak sizin elinizde.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here