Tatile Giderken Yanınızda Götürmeniz Gerekenler

  0
  140

  Birçok kişi bir yerlere seyahat etmek istediğinde yanında ne götüreceğine karar veremiyor. En büyük sorun sahip olunan eşyaların çokluğundan kaynaklı hangi eşyaların lazım olabileceğini tam olarak bilememektir.

  Eğer siz de bu kişilerden biriyseniz bilmelisiniz ki en önemli konulardan biri hangi kıyafetlere ihtiyacınız olacağıdır. Götürülecek kıyafetleriniz tatil zamanına, tatil yerinin özelliklerine, ne kadar kalacağınıza göre değişecektir.

  Tatilde nereye gideceğinize, hangi yolla gideceğinize ve seyahat süresine göre uygun bir valiz veya çanta seçebilirsiniz.

  Arabanızla seyahat edecekseniz bagajınıza sığacak büyüklükte, uçakla seyahat edecekseniz ise havayolu şirketinin izin verdiği kiloda bir valiz seçtiğinizden emin olun. Uçakla seyahat ediyorsanız elinizdeki eşyaların ağırlıkları konusunda dikkatli olmalısınız. Evden çıkmadan önce valiz ve el bagajınızı tartmalısınız.

  Ayrıca yanınıza almanız gereken belgeleri de bilmelisiniz.

  1) Kimlik

  2) Uçak veya otobüs bileti

  3) Konaklama yapılacak yerin rezervasyon çıktısı

  4) Tatilde araba kullanmayı düşünüyorsanız ehliyetiniz, aracınız ile gidecekseniz ayrıca araç ruhsatı

  5) Yurtdışı için pasaport, seyahat sigortası, konaklama ve ulaşım rezervasyonları, gerekliyse eski pasaport

  6) Öğrenciyseniz öğrenci kimliği

  Bunların dışında eğer çocuklarınızla seyahate çıkacaksanız bazı hususlara dikkat etmelisiniz. Çocuklarla yazın seyahate çıkarken unutulmaması gerekenlerden biri, güneş kremi. Çocukların cildi hassas olduğundan dolayı kaliteli bir güneş kremi almalısınız. Denize girecek çocuklarınız için ise simit ve kolluk almalısınız. Ayrıca çocuklarınıza evden birkaç oyuncak da almalısınız. Kışın seyahate gittiğinizde çocuklarınızı sıcak tutacak kıyafetleri mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here