Tatil Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

  0
  54

  Tatil sigortası nedir, neleri kapsar, tatil sigortası almadan önce dikkat edilmesi gerekenler ile teminatlar hakkında bilgiler vereceğiz.

  Tatil diğer bir deyişle seyahat sigortası; yolculuk sırasında hastalık, kaza ya da bagaj kaybı gibi oluşabilecek riskleri daha önceden hazırlanan poliçelerde belirlenen limitler içerisinde karşılayan bir sigorta türüdür. Hem yurtiçi hem yurtdışı seyahatleri için yaptırılabilir. Öncelikli olarak sağlık konularında hizmet verse de seyahat sigortası sadece sağlık konularını ele almaz. Uçak seferlerinizin ertelediği durumlarda otel masraflarınızı karşılayabilecek ya da yolculuk esnasında çalınan veya kaybolan bagajlarınızı da güvence altına almanız mümkün.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  Sigortayı almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle seyahate gideceğiniz yerin coğrafyası, olası sağlık problemleri için önem arz etmektedir. Bunun dışında seyahate kaç kişi ile çıkacağınız, seyahatinizin ne zaman başlayıp ne zaman biteceği gibi konularda dikkat edilmesi gereken hususlardır. Sigorta yaptırmadan önce ihtiyacınıza göre teminatlar belirlemekte yarar var. Size geri ödenecek paranın miktarı ve verilecek hizmetler önceden belirlediğiniz sigorta teminatlarına göre farklılık gösterecektir.

  Teminatları Nelerdir?

  Aniden ortaya çıkan rahatsızlık veya yaralanma durumlarında tedavi giderleri karşılanır. Tedavi giderlerinin yanı sıra sigortalının uygun bir tedavi merkezine nakledilmesinde ve tedavisi bittikten sonra taburcu olup evine nakli esnasında ortaya çıkan giderler de ödenir.
  Ayrıca seyahat sırasında kaybettiğiniz ya da çalınan bagajlarınızın bulunması halinde bu bagajların kişiye ulaştırma ücreti karşılanmaktadır. Bagajların 24 saat içinde bulunamaması halinde, kayıp raporu sağlandığı takdirde sigortalıya acil olarak gerekli kişisel bazı eşyalar da temin edilmektedir.

  Tatil için yurtdışı düşünenlerin özellikle bu sigortayı yaptırması gereklidir. Çünkü birçok ülkenin vize için istediği şartlar arasında seyahat sigortası da yer almaktadır. Ayrıca olası riskleri göz önünde bulundurarak tatilinizin can sıkıcı hale gelmemesi için işinizi kolaylaştırmak adına sigorta yaptırmanızda büyük yarar var.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here