Seyahat Ederken Fotoğraf Çekmek

  0
  60

  Seyahat ederken gittiğimiz yerlerde fotoğraf çekmek birçok insanın yapmaktan hoşlandığı bir şey. Özellikle ilk defa gördüğümüz bir yere gittiğimizde, ellerimiz hemen akıllı telefonumuzu ya da fotoğraf makinemizi arar.

  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren akıllı telefonlar, fotoğraf çekmeyi çok kolay bir hale getirdi. Sosyal medyanın özellikle de Instagram’ın günümüzde birçok insan tarafından kullanılması, fotoğraf çekmeyi daha cazip bir hale getirmiştir. Kendimiz gitmesek bile başka insanların çektiği gezi fotoğraflarına bakmak birçok insanın hoşuna gidiyor.

  Tabii ki sadece fotoğraf çekmiyoruz. Aynı zamanda video da çekiyoruz. Bu videolar Instagram’da paylaşıldığı gibi aynı zamanda hikaye olarak da paylaşılmakta. Ayrıca bazı gezginler çektikleri videoları Youtube’da paylaşmakta. Youtube’da birçok gezgin, gezip gördüğü yerlerde çekmiş oldukları videoları kendi kanallarında paylaşmakta. Fırsat buldukça izlediğim kaliteli kanallar var.

  Fotoğraf ve video çekerken insanların büyük bir kısmı akılı telefonlarını kullanmakta. Yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlar ile pratik bir şekilde fotoğraf ve video çekebiliyoruz. Özellikle de kamerası iyi olan yeni bir telefon ile güzel kareler yakalamak mümkün. Benim de dahil olduğum kimi insanlar için cep telefonunun yanında bir fotoğraf makinesi de çok güzel fotoğrafların ve videoların çekilmesini sağlıyor. Her ne kadar taşıması zor olsa da güzel bir fotoğraf makinesi ile cep telefonlarından çok daha güzel fotoğraflar ve videolar çekilebiliyor.

  Seyahat ettiğimiz yerlerde çekmiş olduğumuz fotoğraflar daha sonrası için güzel bir anı olarak kalmakta. Günlük hayatın koşuşturması sonucu hızla giden hayatta yaptığımız birçok şeyi zamanla unutmamızı fotoğraflar ve videolar az da olsa önlemekte.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here