Otel Seçimi Nasıl Olmalı?

  0
  150

  Tatil deyince akla birçok fikir geliyor. Gezip dolaşmayı sevenler için kültür turları, macerayı sevenler için adrenalin yüklü aktiviteler, bağımsız olmayı sevenler için kamplar, hiçbir şey yapmak istemeyenler için ise oteller. Özellikle bayanlar tarafından ilk tercih olan oteller, bütün yıl yemek yaptım diyenler için güzel bir fırsat oluyor. Hiçbir şeyle uğraşmadan, sadece dinlenmek isteyenler tercihlerini otel tatillerinden yana kullanıyor.

  Tatilde otellerin tercih edilmesinin ilk sebebi her şeyin bir arada olmasıdır. Özellikle her şey dahil sistemin yaygın olmasından dolayı tatilciler bu sistemden faydalanıyor. Bütçenize göre seçebileceğiniz ve daha sonrasında ekstra masraflar çıkmayacak bir tatil arıyorsanız otelleri tercih etmenizde fayda var. Her şey dahil sistemi ile sabah kahvaltısı, ara öğünü, öğle yemeği, akşam üstü atıştırmalığı, akşam yemeği ve bunların yanı sıra gün içerisinde sınırsız içecek servisi bulunan oteller size ekstra bir ücret ödemeden tatil yapma rahatlığını sunuyor. Eğer tatil anlayışınız gezip dolaşmak değil sadece dinlenmek ise, yapacaklarınız havuz, deniz, kum, güneş, uyku ise, otel tatili tam size göre.

  Tatil anlayışınız gezip görmek ise, otele bağlı kalmak taraftarı değilseniz oda kahvaltı şeklinde hizmet veren otel ve ya pansiyonları tercih etmenizde fayda var. Her şey dahil sistemdeki otellere göre fiyatları daha uygun olan bu sistem size sadece sabah kahvaltısı sunuyor. Diğer tüm öğünleriniz size ait oluyor. Eğer gün içerisinde gezip yeni yerler görmek istiyorsanız aynı zamanda yeni tatlar keşfetmek istiyorsunuz demektir. Bu durumda oda kahvaltı sistemi sizin için uygun olacaktır.

  Hiçbir yere bağlı kalmak istemiyorum ve her şeyi kendim yaparım diyenler için en uygun tatil programı kamp tatilleridir. Çadırınızla istediğiniz yerde konaklayabilir, istediğiniz öğünde istediğiniz yemeği yiyebilirsiniz. Otel tatilcilerine göre yorucu olan bu tatil tarzı kampçılar için oldukça zevkli ve vazgeçilmezdir. Bireysel olarak kamp tatili yapıyorsanız çadır ve sırt çantası ile özgürlüğü yaşamak isteyebilirsiniz ama aile olan kampçılar için vasıta olmadan başlayan bir kamp tatili çile ile son bulabilir.

  Macera tutkunları için önemli olan otellerin aktivite alanına olan mesafesidir. Türkiye’de genellikle Karadeniz kıyı şeridinde çeşitli su sporları aktiviteleri yapılırken aynı zamanda otellerde bu alanlara yakın yerlerde konaklanmış oluyor. Aktivitelere günlük katılım bir ya da iki defa olabiliyor. Yorucu olduğundan dolayı günü tamamen su sporları aktivitesi ile geçirmek mümkün olmuyor. Bu sebeple tatilini hem otelde geçirip hem adrenalin yaşamak isteyen tatilciler otelleri tercih ediyor. Akdeniz kıyı şeridinde genellikle paraşüt aktivitelerine katılmak isteyen macera sever tatilciler bulunuyor. Aynı şekilde günü otelde geçiren ve aktiviteye katılmak için otelden ayrılan tatilciler gün sonunu ve diğer tatil günlerini yine otelde tamamlıyor.

  Temizlik, yemek-içme, eğlence gibi birçok avantajı olan oteller aynı zamanda olimpik havuzları ve su oyun parkları ile büyük küçük tüm tatilcilerin rahatlığını sağlamayı hedefliyor. Bütün yılı çalışarak geçiren ve tatili dinlenmek olarak değerlendirmek isteyenler için en ideal tatil bu durumda oteller oluyor.

  Bu yazımızda, tatile çıkarken, seyahat ederken otel seçimi nasıl olmalı, otel seçerken nelere dikkat etmeliyiz gibi soruları cevaplamaya çalıştık. Ucuz tatil önerileri yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

   

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz