İnterrail nedir?

  0
  92

  İnterrail, Avrupa’da tren ile gezmek için gezginler tarafından kullanılan ve 30 ülkeyi kapsayan tren biletine verilen isimdir. İnterrail biletini aldıktan sonra aldığınız biletin özelliğine göre Avrupa’da tren ile ekonomik bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

  İnterrail Bilet Çeşitleri:

  İnterrail biletlerinin İnterrail Global Pass (30 ülkede geçerli) ve İnterrail Bir Ülke Pass (30 ülke içerisinden seçeceğiniz birinde geçerli) olmak üzere çeşitleri var. Bu interrail tren biletleri ile Avrupa’da ekonomik olarak gezmeniz mümkün. 15 gün içinde 5 gün, 1 ay içinde 7 gün, 1 ay içinde 10 gün, 1 ay içinde 15 gün geçerli olan ve flexi olarak adlandırılan biletlerin yanı sıra 15 gün, 22 gün ve 1 ay sürekli geçerli biletler de bulunmakta. Flexi biletler belirtilen gün sayısı kadar kullanılabiliyor iken sürekli biletlerde herhangi bir limit bulunmamaktadır. Trendeki 1. ve 2. mevkinin seçilme durumuna ve yaşa göre bilet fiyatları da değişiklik göstermektedir.

  Hangi Ülkelerde Geçerli?

  İnterrail biletleri Avrupa’nın 30 ülkesinde geçerli. Bu ülkeler şunlar: Almanya, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Bulgaristan, Çekya (Çek Cumhuriyeti), Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda Cumhuriyeti, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Karadağ, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye, Yunanistan.

  Yılın istediğiniz zamanında ve istediğiniz ülkeden interraile başlayabilirsiniz. Ayrıca interrail dışında Balkan ülkelerini kapsayan Balkan Flexipass da gezginler tarafından kullanılabilecek bir alternatif. İlk defa yurt dışına çıkacaksanız ve daha ekonomik bir tren seyahati düşünüyorsanız Balkan Flexipass’ı tercih edebilirsiniz. Balkan Flexipass biletleri 2 ay içinde 3, 5, 7, 10 ve 15 gün geçerli olmak üzere satılmaktadır.

  Konaklama:

  İnterrail ile seyahat ederken hostellerde kalarak daha ekonomik bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

  İnterrail Biletleri Nereden Alınır?

  İnterrail biletlerini TCDD ve internetten almanız mümkün.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here