En Ucuz Vizesiz Yurt Dışı Turları

0
172

İlk defa yurt dışına çıkan kişiler herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için tur şirketlerini tercih edebilmekte. Özellikle yabancı dil bilmeyen insanlar bu yüzden yurt dışı gezilerini ya hiç düşünmemekte ya da sürekli ertelemekte. Tur fiyatları genellikle yüksek gibi görünmekle birlikte yurt dışına çıkacak kişiler için uygun fiyatlı turlar da bulunmakta. Yurt dışında bir yerlere gitmek isteyenler için en ucuz vizesiz yurt dışı turları araştırdık. Tur şirketleri ile vizesiz gidebileceğiniz en uygun turlar şunlar:

1-Gürcistan: Kuzey doğu komşumuz Gürcistan tur ile vizesiz seyahat edebileceğiniz ucuz ülkelerden biri. Batum, Tiflis gibi şehirleri kapsayan turlar bulunmakta.

2-Makedonya: Makedonya Balkanlarda bulunan ülkelerden biri. Makedonya’nın başkenti ise Üsküp. Bu ülke için düzenlenen yurt dışı turlar bulunmakta. Makedonya için düzenlenen yurt dışı turlarına vizesiz ve uygun fiyatlarla katılabilirsiniz.

3-Ukrayna: Uygun fiyatlı vizesiz yurt dışı turlarından biri de Karadeniz’in kuzeyinde yer alan Ukrayna için düzenlenen yurt dışı turları. Ukrayna’nın birçok şehrine turlar düzenlenmekte.

4-Sırbistan: Sırbistan’ın başkenti ve en büyük şehri Belgrad için düzenlenen birçok yurt dışı tur bulunuyor. Belgrad’a vizesiz seyahat etmeniz mümkün. Böylece vize için zaman ve para kaybetmemiş olursunuz.

5-Bosna-Hersek: Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna için düzenlenen turlar uygun fiyatlı olabilmekte. Bosna-Hersek için vize gerekmiyor.

Gürcistan turları otobüs ya da uçak ile olabilmekte iken diğer ülkelere ulaşım havayolu ile olmaktadır.

Yabancı dil sorununuz yoksa internetten kendi uçak biletinizi alabilir, kalmak istediğiniz oteli seçebilirsiniz. Tur dışında yapılan, bireysel olarak planlanan ve gerçekleştirilen seyahatler duruma göre daha ekonomik olabilmekte. Ancak bu durum her zaman geçerli olmayabiliyor. Bazen tur şirketleri çok uygun fiyatlar ile tur düzenleyebiliyor.

Daha önce yazdığımız “Tatile Turla Gitmenin Avantajları” adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here