Tatil Köyleri Neden Tercih Edilir?

  0
  728

  Tatil köyü kavramı, ilk olarak İkinci Dünya Savaşı’nın yeni bittiği dönemlerde, 1949’lu yıllarda, Fransa’ya bağlı Korsika adasında ortaya çıkmıştır. Gerard Blitz isimli bir genç girişimci adada güneşlenirken girişimcinin aklında tatil köyü kavramı canlanmıştır. Girişimci bir hayal kurmuş ve çok kısa zamanda bu hayali gerçekleştirmiştir. O hayal sayesinde yepyeni bir tatil kavramı ortaya çıkmıştır.

  Türkiye’de bulunan tatil köyleri Avrupa’ya kıyasla çok daha iyi hizmet sunmakta. Her şey dahil konsepti ile özellikle Antalya bölgesi tam bir tatil köyü cenneti. Türk insanı tatil köylerinin avantajını görerek, yaz tatillerini her şey dahil konseptli tatil köylerinde geçiriyor. Türk insanının tatil köylerini tercih etme sebepleri ise genelde ödemeyi bir defa yapıp, sonrasında diledikleri gibi yeme, içme, eğlenme vb. alanlarda özgürce hareket etmeleridir. Yemek yerken kaç para hesap ödeyeceğim ya da daha ucuza nerede yemek yiyebilirim gibi sorular tatil köylerini tercih edenlerin düşünmediği konular olduğu için, Türk milleti her şey dahil tatil konseptini çok seviyor. Aileler bütün kış çalışıp, yaz tatillerini genelde 5-7 gün konaklama şeklinde tatil köylerinde geçiriyorlar.

  Tatil köylerinin ülkemiz ekonomisine katkısını arttıracak çalışmalar yapılması yerinde olacaktır. Avrupalı turiste çok uygun fiyatlarda turlar ayarlanmakta. Ayrıca butik ve oda kahvaltı oteller ülke ekonomisine turizm anlamında katkıda bulunuyor.

  Tatil köylerinin birçok avantajı bulunmakta. Aileler çocuklarını, çocuklarıyla ilgilenen kişilerin olduğu, onlara tüm gün boyunca oyunlar oynatan ablaların bulunduğu çocuk alanlarına teslim ediyor. Böylece daha rahat bir tatil geçirebiliyor. Otellere gelen genç çiftler de gündüz deniz ve havuzun tadını çıkarırken, akşamları ”animasyon” ve ”gece kulübü” bölümlerinde eğlencelerine devam edebiliyor. Ayrıca artık birçok tatil köyünde hayvan bakımı da mevcut. Tatilciler hayvanlarını yanlarında getirerek tatil yapabiliyor, hayvanlarını geldikleri yerlerde bırakmak zorunda kalmıyor.

  Sonuç olarak tatil köyleri yerli, yabancı birçok turisti memnun ediyor. Özellikle ülkemizde Antalya’da bulunan tatil köyleri, alanında uzmanlaşmış kişiler ile profesyonel olarak hizmet vermekte. İşin maddi bölümüne değinecek olursak, fiyatlar yerli turist için daha uygun hale getirilebilir. Ülkemizde bir aile bütün kış çalışarak yaz mevsiminin sadece belli bir haftasında ortalama 5-7 gün tatil yapabilmekte.

  Ülkemize gelen yabancı turistler, genelde Avrupa’dan, acentalar aracılığıyla gelmekte.

  Ayrıca nerede konaklamalı, konaklama seçenekleri nelerdir sorularının cevaplarını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz