Karavan Nedir?

  0
  481

  Bu yazımızda karavan nedir, karavan çeşitleri ve bunların avantajları, karavan büyüklükleri gibi merak edilen konular ile ilgili bilgi vereceğiz.

  Karavan Nedir?

  Karavan, insanlar tarafından sürekli veya geçici olarak konaklama amacıyla kullanılan araçlara verilen isimdir. Kimi insanlar sadece seyahat ederken karavanları kullanırken kimi insanlar karavanda yaşamayı bir yaşam tarzı haline getirmiştir.

  Karavanlar ülkemizde insanlar tarafından pek tercih edilmemekte olup yurt dışında birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Son yıllarda ülkemizde de karavanlara olan ilgi artmaktadır.

  Bazı karavanlar araçların arkasına takılıp istenilen yere çekilerek götürülmektedir. Bu tür karavanlara çekme karavan adı verilmekte. Kimi karavanlar ise motokaravan olarak adlandırılmakta olup bu tür karavanların kendi motoru bulunmaktadır. Her iki karavan türünün de kendine göre avantajları bulunmakta. Çekme karavanın araca bağlanması, araçtan ayrılması biraz uğraştırıcıdır. Fakat bu karavan ziyaret edilen şehirlerde bulunan kamp alanlarına park edilebilir. Böylece şehirde kendi aracınız ile daha rahat bir şekilde karavansız olarak gezebilirsiniz. Motokaravanda ise karavanın araca bağlanması, araçtan ayrılması gibi sorunlar olmamaktadır. Ayrıca bu tür araçları uzun yolda kullanmak çekme karavanlara göre daha rahattır.

  Karavan üretimi konusunda Avrupa ülkeleri iyi bir konumda olup Alman yapımı karavanlar genel olarak insanlar tarafından beğenilmekte. Ülkemizde de karavan üretimi yapılmaktadır.

  Karavanlar çeşitli büyüklüklerde olabilmekte. Kimi karavanlar 2 kişilik olabiliyorken kimi karavanlarda 7 kişi bile kalabilmekte.

  Karavan ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız bir karavan almak zorunda değilsiniz. Karavan kiralayarak da karavan ile seyahat edebilirsiniz. Böylece karavan ile seyahat hakkında bilgi sahibi olup daha sonra isteğinize göre bir karavan alabilirsiniz.

  Bu yazımızda karavan nedir sorusunu cevaplandırdık. Çekme karavan ile ilgili yazımızı okumak için buraya bakabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz