İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Tatil Alternatifleri

0
123

İstanbul’a yakın hafta sonu tatil alternatifleri hakkında bilgiler vereceğiz. Hafta sonunu iyi değerlendirmek, bir iki gün de olsa dinlenmek, yakın yerleri görmek, denize girmek bizi şehrin telaşından uzaklaştırır, keyifli bir zaman geçirmemizi sağlar. İstanbul ve çevresinde ailenizle, arkadaşlarınızla gitmek isteyeceğiniz yerleri sizler için yazdık.

1Riva

Riva, İstanbul’un Beykoz ilçesine bağlı bir yer. Buranın sahip olduğu temiz havası ve plajları güzel vakit geçirmenizi sağlar. Riva Plajı, İstanbul’da denize girilebilecek en temiz plajlardan biri olarak gösteriliyor.

2Ağva

Ağva İstanbul’un sahil kasabalarından biri. Burada bulunan nehirler, plajlar, koylar keyfili zaman geçirebileceğiniz yerler. Burada Ağva Plajı, Göksu Nehri, Kadırga Koyu, Kilimli Koyu yer alır. Buralar en çok ziyaret edilen yerler.

3Polonezköy

Hafta sonu gidilebilecek yerlerden biri de Beykoz’a bağlı Polonezköy’dür. Burada yeşil bir doğa sizi karşılar. Burası dinlenmek için güzel bir yer. Burada yer alan estetik yapılar görülmeye değer. Yemek yiyebileceğiniz restoranlar bulunuyor. Polonezköy, temiz havası ve doğal güzellikleriyle ünlü yerlerimizden.

4Kilyos

Kilyos, Sarıyer’e bağlı Karadeniz kıyısında yer alan İstanbu’a yakın yerlerden biri. Burada bulunan plajlar oldukça temiz. Kilyos’ta birçok aktivite gerçekleştirebilirsiniz. Burası Karadeniz’in sularında yüzebileceğiniz, taze deniz ürünlerini yiyebileceğiniz bir yer. Burada bulunan kır lokantalarını deneyebilirsiniz.

5Şile

İstanbul’a yakın, Karadeniz kıyısında yer alan bir ilçedir Şile. Hafta sonu gidilebilecek güzel yerlerden biridir. İstanbul’a yakın olması dolayısıyla rahatça ulaşabileceğiniz Şile’de, Şile Kalesi ve Şile Feneri görülecek yerler arasında. Burada ayrıca Maşatlık Parkı’nı, Ağlayan Kayalar’ı görmeye gidebilirsiniz.

6Büyükada

Marmara denizinde, İstanbul açıklarındaki bulunan adalardan biridir Büyükada. Burası dinlenmek, şehrin stresinden uzaklaşmak için güzel bir yer. Büyükada’da deniz ürünleri tüketebilir, uzun yürüyüşler yapabilirsiniz.

7Karaburun

Karadeniz kıyısında bulunan bir diğer yer ise Karaburun. Burası güzel koylara sahip sahillerimizden biridir. Karaburun’daki koylarda yüzebilir, Terkos Gölü’ne, Av Müzesi’ne gidebilirsiniz. Ayrıca çadır kampı da yapabilirsiniz.

8Marmara Adası

Balıkesir’e bağlı Marmara Adası, Marmara denizde bulunuyor. Marmara adası, denize girmek isteyenlerin gidebileceği bir yer. Sahip olduğu doğası, zeytinlikleri burayı çekici hale getiriyor.

9Avşa Adası

İstanbul’dan yaz tatili için ya da hafta sonu dinlenmeleri için Avşa Adası’nı tercih edebilirsiniz. Avşa adası yazın kalabalık olabiliyor. Burası yakın olmasından dolayı İstanbul’da yaşayanların tercih ettiği yerlerden biri. Adada bulunan plajlar temiz. Özellikle yazın bazı plajlar kalabalık iken adanın farklı kıyılarında daha sakin yerler bulabilirsiniz. Ailece tatile gitmek için, Avşa Adası iyi bir tercih olacaktır.

10Erikli

Erikli, İstanbul’a araba ile birkaç saat uzaklıkta bulunan hafta sonunu iyi değerlendirmek, dinlenmek, denize girmek için gidilebilecek alternatif yerlerden biri. Kale Koyu’nda güzel kumsallar bulunmakta. Erikli dalış ve sörf yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir adres.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here