Erken Rezervasyon Nedir?

  0
  143

  Bu yazımızda erken rezervasyon nedir, hangi dönemlerde yapılır, erken yapılan rezervasyondan vazgeçilirse ne olur gibi konularda bilgiler vereceğiz.

  Yoğun olarak çalışılan stresli ve yorucu ortamdan kurtulmak, dinlenmek ve hayatın karmaşasından sıyrılıp biraz da olsa nefes almak için farklı yerlere giderek tatil yapıyoruz. Günümüzde tatil denilince akla hemen lüks oteller, havuzlar, deniz, kum, güneş, yeni görülmemiş yerler vb. gelmektedir. Tatiller rahatlamanın, dinlenmenin en iyi yollarından biridir.

  Erken rezervasyon; insanlara 3-5 ay öncesinden yani daha kış aylarındayken sunulan indirimli tatil fırsatlarıdır. Dolayısıyla erken rezervasyonun yaygın olduğu zamanlarda, yaz ayları için tatil yapmayı düşünenler birkaç ay öncesinden daha uygun fiyata tatil yerleri satın almaktadır.

  Erken Rezervasyon Hangi Dönemlerde Yapılır?

  Erken rezervasyonlar genel olarak Aralık-Ocak aylarında başlamaktadır. Bu tür rezervasyonlarda İlkbahar ve yaz ayları tatillerini kapsayan indirimli ve avantajlı paketler sunulmaktadır. Tatil için 5-6 ay öncesinden ödeme yapanların erken rezervasyon fırsatından yararlanmış olduğu söylenebilir.

  Erken rezervasyon yapan otellerin, acentelere sunduğu indirimli ve uygun fiyatlar ile acenteler tatil yapmak isteyenlere indirimli tatil seçenekleri sunabilmektedir.

  Erken rezervasyonda acenteler arasında rekabet olup, bu rekabet tatil yapmak isteyen insanlara fiyat konusunda avantaj sağlamaktadır. Acenteler, birbirleri ile yaptıkları rekabette tatil fiyatlarını %40-%50’ye varan indirimlerle tatilcilere sunabilmektedir. Erken rezervasyon ekonomik bir tatil planı için uygun kampanyaları içermektedir.

  Erken Rezervasyon Ayarlanıp Birkaç Ay Sonrasında Vazgeçilirse Ne Olur?

  Erken Rezervasyon İptal Sigortası yaptırarak erken rezervasyon ile aldığınız tatilinizi sonradan ortaya çıkan durumlardan dolayı belirli koşullar dahilinde iptal edebilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz