Cruise (Gemi Turu) Nedir?

  0
  244

  Cruise kelimesinin Türkçe karşılığı, gemi kullanarak denizde seyahat etmek ya da gemiyle tatile çıkmak şeklinde ifade edilebilir. Bu gemiler, konaklamak için çeşitli özellikte kabinlere, yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayabilecek imkanlara, yeme-içme, sosyal aktivite, eğlence gibi olanaklara sahiptir.

  Cruise Seyahatinin Avantajları Var Mı?

  Cruise (gemi) ile tatil yapmanın birçok artısını sıralamak mümkündür. Her şeyden önce yol yorgunluğu çekmeyecek olmak en önemli avantaj olacaktır. Genelde herkes seyahat ederken maruz kaldığı yol yorgunluğundan muzdariptir. Gemi ile seyahat ederken ve herkes uykuda iken gemi yoluna devam edecek ve siz gözünüzü yepyeni bir limanda yepyeni güzelliklere açacaksınız. Diğer seyahatlerde 1 hafta içinde en fazla 3 ya da 4 ülke gezilebilirken, gemi ile 5 ya da 6 ülke görme şansına sahip olabilirsiniz.

  Karadan yapılan yolculuklarda yer değiştirirken, farklı destinasyonlarda konaklamak zorundasınız. Ancak gemi ile seyahat ettiğinizde böyle bir durum ortadan kalkacaktır. Tatil boyunca size tahsis edilen kabinlere yerleşip, eşya toplama ya da yerleştirme derdine maruz kalmadan seyahat etmiş olacaksınız.

  Gemide duty free olarak adlandırılan alışveriş mekânlarında, uygun fiyatlı ürünler satın alma şansına sahipsiniz. Gemilerde 5 yıldızlı otellerde bulduğunuz her şeyi bulma imkânına sahipsiniz. Havuz, sauna, Türk hamamı, jakuzi, spor salonu gibi çeşitli aktivitelerinizi gerçekleştirebileceğiniz alanlar bulunurken, eğlenmek için de çeşitli olanaklar mevcuttur. Bu tür seyahatlerde profesyonel olarak yapılan çeşitli gösteriler ya da şovlar hazırlanarak tatilcilere keyifli vakit geçirtmek hedeflenmektedir.

  Ücrete Dâhil Hizmetler

  Gemide konaklama tam pansiyondur ve rezervasyon sırasında ücretlendirme buna göre yapılır. Spor faaliyetleri, 5 çayı, gece yiyecek temin edebileceğiniz büfeler ücrete dâhildir.

  Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler

  Yurtdışı çıkış harçları, liman vergileri, vize ücretleri, güzellik merkezi ve seyahat sigortası ücrete dâhil olmayan hizmetlerdir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz