Butik Otel Nedir?

  0
  652

  Gezmeyi seven insanlar için birçok konaklama seçeneği mevcut. Bu seçeneklerden biri de butik oteller oluyor. Peki butik otel nedir? Bu otellerin diğer otellerden farkları nelerdir? Bu yazımızda butik oteller hakkında bilgiler vereceğiz.

  Butik Otel Nedir?

  Butik oteller özellikle son yıllarda oldukça popüler olmuştur ve butik otellerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Butik oteller 5 yıldızlı otellerden, tatil köylerinden, motel ve pansiyonlardan farklı bir konsepte sahiptir. Butik otellerde odaların sayısı, çalışan kişi sayısı azdır ve çalışan personel kişiye özel hizmet eder. Bir butik otele gittiğinizde, otele girdiğiniz andan itibaren kendinizi özel hissedersiniz. Böylece kendinizi müşteriden daha çok bir misafir gibi hissedersiniz.

  Butik otellerin işletmesi genellikle sahipleri tarafından yapılır ve bu kişilere istediğiniz zaman ulaşabilme imkanınız olur. Bu otellerde kimi zaman otel sahiplerinin kendi elleriyle yapmış oldukları reçelleri, turşuları, kendi bahçelerinden toplamış oldukları sebze ve meyveleri yiyebilirsiniz.

  Butik otellerin başka bir özelliği de kendilerine has tarzlarının olmasıdır. Bu tarz eski bir köşke ya da köy evine benzeyebilir. Bu tür otellerde bulunan bazı odalara isimler verilebiliyor. Bazı otellerde ise odalar standart oda, suite oda, dubleks oda gibi isimlerle ayrılmaktadır. Butik otellerde oda servisi, çamaşır yıkama hizmeti, otopark gibi özellikler bulunmaktadır.

  Butik Otel Konaklama Fiyatları Uygun Mudur?

  Butik otellerin fiyatları diğer otel türlerine göre yüksek olmaktadır. Bu nedenle kalmak istediğiniz oteli seçmeden önce mutlaka iyi bir araştırma yapmanız gerekmekte.

  Bu yazımızda butik otel ne demek sorusunun cevabını verdik.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz