Couchsurfing Nedir?

  0
  198

  Couchsurfing nedir? Bu yazımızda bir konaklama seçeneği olan couchsurfing hakkında bilgiler vereceğiz.

  Couchsurfing Nedir?

  Couchsurfing anlam olarak İngilizce kanepe ve sörf yapmak kelimelerinin bir araya gelmesi sonucu oluşan, dünyanın her tarafından gezginlerin konaklama için kullandıkları bir sistem. Couchsurfing.com sitesine üye olduktan sonra sitenin avantajlarından faydalanmanız mümkün.

  Günümüzde birçok gezgin dünyanın birçok yerini gezmekte. Gezmek, yeni yerler görmek kimi insanlar için bir yaşam tarzı haline gelmiş durumda. Gezmek, genelde masraflı bir iş olmakla birlikte bazı durumlarda bu masrafları azaltmak mümkün. Bu yollardan biri de couchsurfing sitesini kullanmak. Konaklama masraflarını azaltmak demek daha ekonomik bir seyahat anlamına geliyor. Daha ekonomik bir seyahat demek ise sahip olunan bütçe ile daha çok yer görmek demek. Peki bu site nasıl kullanılır? Biraz bundan bahsedelim.

  Couchsurfing Nasıl Kullanılır?

  Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Hem bilgisayardan internete girerek hem de akıllı telefonlar için geliştirilmiş uygulamalarını kullanarak siteden yararlanmak mümkün. Siteye üye olmak ve siteyi kullanabilmek için biraz İngilizce bilmeniz gerekiyor. Siteye üye olduktan sonra kendinize ait olan bilgileri kaydetmeniz gerekiyor. Kendinize ait ne kadar çok bilgi girerseniz, kalacak yer bulma şansınızı arttırmış olacağınızı unutmayın.

  Bu işlemleri yaptıktan sonra gitmek istediğiniz yerlerdeki insanlar ile bağlantı kurabilirsiniz. Daha önce sahip olduğunuz olumlu referanslar bu sistemde oldukça önemli. Aynı zamanda bir miktar ücret ödeyerek üyeliğinizi onaylatmanız kalacak yer bulma konusunda size avantaj sağlayabilir.

  Sitedeki filtreleri kullanarak kriterlerinize uygun profillere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda dünyayı gezen gezginlere kendi evinizin kapılarını açabilir, onları konuk olarak ağırlayabilirsiniz.

  Couchsurfing kullanmak sadece konaklayabilecek bir yer bulmak demek değil. Couchsurfing kullanarak gittiğiniz bir ülkenin kültürünü daha iyi tanıma fırsatı bulmuş olursunuz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz