Çin’de Alışveriş Nerede Yapılır?

0
376

Çin’de en çok alışveriş yapılan yerlerin başında alışveriş merkezleri gelir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de alışveriş yapılabilecek bazı yerleri sizin için sıralıyoruz.

1-Wangfujing Street:

Wangfujing Street Çin’in başkenti Pekin’de yer almakta. İçinde alışveriş yapabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Wangfujing Street alışveriş dışında fast food tarzı yiyeceklerin bulunduğu birçok restorana rastlayabileceğiniz bir merkez.

2-The Place:

The Place, Çin’e gittiyseniz alışveriş yapmadan dönmemenizi gerektiren, içinde her türlü ihtiyaca yönelik eşyaların bulunduğu, Çin’e özel yemeklerin yapıldığı lüks restoranları barındıran ve sizi eğlendirebilecek, büyük ve gezilmesi görülmesi gereken bir alışveriş merkezidir.

3-Sanlitun Taikooli:

Sanlitun Taikooli, Pekin’in en seçkin bölgesi olarak anılıyor. Burada sakin ve gürültüsüz ortamı nedeni ile tercih edilen oteller bulunmakta. Sanlitun Taikooli’de alışveriş yapabilirsiniz. Burası aynı zamanda Yashow pazarına yakınlığı ile bilinmekte.

4-Yashow Pazarı:

Yashow pazarını ziyaret eden gezginler, buranın gidilmesi gereken yerlerden biri olduğunu söylemektedir. Büyük bir alanda yer alan Yashow pazarı ucuz bir pazar olarak biliniyor. İçinde hem kıyafet alışverişi yapabilir hem de ucuz fiyata lüks restoranlarda yemek yiyebilirsiniz.

5-Pearl Market:

Çin’in Wangfujing bölgesine yakın bir mesafede bulunan Pearl Market, Çin’in gözde marketlerinden biri. İçinde uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca Pearl Market, Çin’deki Cennet tapınağına (Temple of Heaven) yakın bir yerde bulunmakta.

6-Nanluoguxiang:

İçinde hediyelik eşya satın alabileceğiniz yerlerin bulabileceğiniz bir yer. Çin’in güzel mekanlarından biri.

Hakkında bilgi verdiğimiz yerler, Çin’de alışveriş yapılabilecek yerlerden sadece bazıları. Bu yerlerde uygun fiyata kaliteli ürünlere ulaşmanız mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here